• hp-cat-rooms
חדרים

4 דרכים קלות ונגישות לסידור ולעיצוב ארון הספרים | חדוה | 30 באוקטובר 2011

החלטתי לפתוח את "שבוע הספר" שלנו דווקא בטיפים פרקטיים, מכיוון שאני חושבת שדווקא אלה הם שהולכים לאיבוד לעיתים קרובות כשדנים בנושא או ברעיון רחב כמו הקשר בין ספרים לעיצוב. יכולתי להרצות כאן על חיבתי העמוקה לארונות ספרים בעיצוב בלתי שגרתי, אבל מעשיוּת היא מילת המפתח של הפוסט הזה וכל הרעיונות והעצות כאן נגישים כמעט לכל תקציב.

1. מיינו את הספרים לפי צבעים

ארגון וסידור הספרים לפי צבע הוא אחד מאותם רעיונות שנויים במחלוקת.תולעי ספרים רבים (ואני בתוכם) לא מבינים איך אפשר למצוא ספר אהוב שמחפשים רק לפי הכריכה, אבל כמה מחבריי חובבי הקריאה נשבעים בכך, ואין ספק שהטריק הזה מצליח לתפוס שתי ציפורים במכה אחת: להקל על סידור הספרים (בעיקר אלה שנופלים לחמש קטגוריות שונות גם יחד… מי לא נתקל בדילמה הזו?) וגם ליצור מראה מרשים שעושה את כל החדר.

למעלה: ארגון ספרים לפי צבע |צילום: http://www.flickr.com/people/santos/. למטה: ספרים מונחים בשכיבה, תמונה מתוך כתבה בניו יורק טיימס על ביתה של איב אשקרפט |צילום: טרבור טונדרו

2. הניחו את הספרים לרוחב

מי בעצם קבע שספרים צריכים לעמוד בכוננית ולא לשכב? הטיפ הזה הוא אחד האהובים עליי, כי הוא נראה טוב כל כך והוא גם הגיוני. גם אם אתם לא אוהבים ארונות ספרים עם יותר מדי חפצי נוי, מזכרות ותמונות, אלא פשוט רוצים מקום להשכין את ספריכם בכבוד ובבטחה – סידור הספרים במאוזן ינצל חללים פנויים וגם יגרום לעין להביט בהם מזווית קצת שונה, קצת יותר מעניינת. מובן שספרי אמנות או עיצוב או סתם ספרים עם כריכה מושקעת נראים במיטבם בפוזיציה הזו.

 

ארון ספרים בסלון המעצבת מג לונרגן | צילום: קייט לסר

3. תלו מראה או יצירת אמנות על ארונות ומדפים פשוטים

הייתם מאמינים שארון הספרים המרשים הזה מורכב מארבע כונניות פשוטות מאיקאה? וזה לא מקרה; הכונניות BILLY וEXPEDIT של הרשת השבדית הן שתיים מהחביבות על מעצבי פנים ועורכות עיצוב. בעזרת כמה טריקים פשוטים של סטיילינג (כמו אלה שכאן) אפשר לשדרג אותן ללא הכר. במקרה הזה, מגן לונרגן תלתה מראת קונבקס (מראה קמורה) בסגנון פדרלי כדי להסתיר את החיבורים בין הכונניות. אפשר גם לתלות יצירת אמנות לא גדולה בין המדפים – זה מיקום נהדר לכל מיני דיוקנאות שמן שמצאתם בשוק הפשפשים או בחנות יד שנייה, שיכולים לשוות לחדר מראה מכובד או לחלופין, היתולי.

 

ביתה של ג'ולי בוואן | עיצוב: מולי לוטקמאייר, סטודיו אם |צילום: ג'יימס מרל

4. צבעו את הקיר או הדופן שמאחורי המדפים בצבע שונה

צביעת הקיר או הדופן שמאחורי המדפים בצבע שונה היא הטריק הפשוט והאהוב עליי ביותר. קל מאוד לצבוע (הוראות לעשה-זאת-בעצמך תוכלו למצוא כאן) והשינוי הוא חזק ומיידי. תלוי בצבע שבו תבחרו, תוכלו לשוות עומק לארון הספרים (תעתוע שיגדיל את החדר, כביכול) או להכניס מגע של אופטימיות לחדר שצבעיו קודרים יחסית. על אותו משקל, אפשר כמובן לצפות את הדופן הזו בטפט או אפילו בנייר עטיפה שתצפו בלכה לטובת העמידות.

מה דעתכם? הייתם משתמשים באחד מהטיפים כאן? כתבו לי בתגובות! מחפשים ספרי עיצוב מעניינים? קראו על כמה מהספרים האהובים עליי ואלה שלהם אני מחכה בקוצר רוח – ממש כאן.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

יש תגובה אחת לפוסט

  1. […] ביוגרפיות וממוארים) ספרי עיצוב טובים ואיכותיים. למעשה, זה נושא שאני אוהבת לעסוק בו במיוחד. הפעם העילה שלי (התירוץ שלי, […]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים