• hp-cat-guest
אורחים

7 ספרי עיצוב מומלצים מ- DesignBreak | חדוה | 6 בנובמבר 2011

הסיפור שלי ושל עינת מ-DesignBreak הוא מקרה קלאסי של הערצה הדדית. כל אחת מאיתנו אהבה כל כך את עבודתה של האחרת, עד שחששנו ליצור זו עם זו קשר. ברגע שעינת שלחה לי הודעה באחת הרשתות החברתיות, שמחתי כל כך שהיא החליטה לעשות זאת! הבלוג של עינת הוא בלוג עיצוב שמתמקד בעיקר בעיצוב מוצר, ובעיניי עומד לגמרי בשורה אחת עם הבלוגים הבינלאומיים הכי נחשבים. לכן עניין אותי לתקוף את נושא ספרי העיצוב גם מנקודת מבטה של עינת. תיהנו!

Design Break

ספרי עיצוב… אני חושבת שאני יכולה לדבר עליהם שעות על גבי שעות אך אתחיל עם גילוי נאות: אני מודה שלעתים קרובות אני רוכשת ספרי העיצוב שהכריכה שלהם קוראת בשמי. נשמע לכם מוכר? אני מקווה מאוד שכן…

כפי שכבר ציינתי אני דיי אובססיבית כשזה מגיע לספרי עיצוב וכשחדוה בקשה ממני לכתוב אודות אלה האהובים עלי הסכמתי מיד אך לא ידעתי לאיזו צרה אני מכניסה את עצמי.

הספרייה שלי, וכל שולחן אחר בבית, קורסים תחת המשקל הרב כך שדיי קשה עד בלתי אפשרי להחליט מה לכלול בחמשת הגדולים.

לאחר התלבטות לא פשוטה הגעתי למסקנה שהספרים שמרגשים אותי במיוחד הם אלה שהולכים יד ביד עם האהבות הגדולות בחיי המעוצבים: אופנה, פרינטים ופאטרנס, אוכל, שופינג, טיפוגרפיה, עיצוב גראפי (אי אפשר להתעלם מעצם היותי מעצבת ווב) ובעיקר ביקורים תכופים מעבר לים.

למעלה: ורה, למטה: בודוני בדלאם

אז בואו נתחיל,
ספרה של סוזן סייד אודות ורה ניומן, הנקרא בפשטות "ורה", הוא אחד מאותם ספרים קסומים המכילים סיפור חיים של אמנית ומעצבת פורצת דרך ומלווה בהדפסים צבעוניים ומעוררי השראה, כאלה שלא תרצו להפסיק לבהות בהם עוד ועוד.

ורה, הייתה ידועה בזכות הדימויים האייקונים שיצרה כגון הפרחים מלאי החיים והצורות גיאומטריות שהשתלטו על השטח בשילובי צבעים מפתיעים. היא האמינה כי אנשים צריכים להקיף את עצמם ביופי והספר נשאר נאמן לתפיסה זו.

המעצבת הגראפית ויקטוריה מאסי, יצרה ספר פופ אפ מרגש הנקרא "בודוני בדלאם" ומוקדש כולו לפונט בודוני. הספר אמנם לא ניתן לרכישה אבל אתם מוזמנים לצאת למסע טיפוגרפי בעקבות הפונט.

למעלה: 600 כתמים שחורים, למטה: פיפי לאפין

"600 כתמים שחורים" הוא ספרו של דיויד קרטר המיועד לקטנים וגדולים כאחד.
גם במקרה זה מדובר בספר פופ אפ המכיל בחובו פסלי נייר מרהיבים ואין דבר מהנה יותר מלצאת למסע אחר הכתמים השחורים. אתם מוזמנים לנסות!

ספרה של "פיפי לאפין", הארנבת המאוירת הוא אחד מאותם ספרים שלא לוקח את עולם האופנה יותר מדי ברצינות. פיפי, המחזיקה בבלוג סופר מוכר, מספקת הצצה לחיי היומיום שלה עם חלוקה לימות השבוע, טיפים לסטיילינג מוצלח, מתכון למסכת פנים טבעית  (על בסיס גזר כמובן)וטיפים לאיפור לאפיני (מישהו הזכיר המון סומק ורוד?) וראיונות עם מעצבי על מן השורה הראשונה אך האיורים הם אלה שתופסים את מרכז הבמה.

פריז: נעשה בעבודת יד ו-פריז נגד ניו יורק

"פריז: נעשה בעבודת יד" הוא סיפרה של פיה ג'יין ביג'קרק, סטייליסטית וצלמת אשר מחלקת את זמנה בין סידני, אמסטרדם ופריז. אני לא יכולה לחשוב על דרך יותר מקורית ומסקרנת לפגוש את כל אותם מעצבים הנמצאים מחוץ למסלול המתוייר. מדובר בחוויה עיצובית ותרבותית כאחד.

 אם כבר הזכרנו את פריז, הספר "פריז נגד ניו יורק", שייצא לאור בתחילת השנה הבאה, מציג תחרות ויזואלית בין שתי הערים המיוחדות הללו. אם תשאלו אותי, ניו יורק לוקחת בגדול, אבל יש משהו באיורים שובי הלב של והאראם מוראטיאן שגורמים לי לרגע לפקפק בבחירה הכל כך חד משמעית שלי. בעזרת שימת לב להבדלים הדקים המאפיינים את כל אחת מהערים אנחנו נחשפים לפרטים שלעתים רק מקומיים מודעים להם.

צריכה אובססיבית - הספר

ולסיום "צריכה אובססיבית" הוא ספרה של קייט בינגאמאן בורט שבו היא מתעדת ומאיירת באופן שיטתי את הרכישות שלה, אפילו את אלה הטריוויאליות והיומיומיות. מאייפד, למניקור לקוראסון של ראשון בבוקר.

אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם גם אני הייתי מתחילה במסע מתועד מעין זה אך  אני חייבת להודות שכאשר עוקבים אחר הרכישות, המבט המאויר גורם לכל הפריטים, גם הפשוטים ביותר להראות אטרקטיביים במיוחד.

ו… רק עוד דבר אחד קטן, מי מכם לא מצא את עצמו תוהה "היכן נעלמו הספרים שהשאלתי"?  בדיוק לשם כך אתם זקוקים לערכת מעקב. אתם עוד תודו לי על כך ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

יש 2 תגובות לפוסט

  1. מאת Noa:

    Amazingly beautiful!
    great to see inspirations of one of the coolest bloggers like Einat
    :)