• hp-cat-guest
אורחים

חלון ראווה: The Paint Store | אורנה | 26 בינואר 2012

הפעם הראשונה שבה נחשפתי לחנות The Paint Store היתה באירועי "בתים פתוחים". כשהגעתי החנות היתה סגורה. מבחוץ היא נראתה כמו לונה פארק של צבעים – שאני לא יכולה להיכנס אליו. זה לא כל כך נעים  לראות גן סגור, במיוחד כשהוא שקוף וכל פחי הצבע הסקסיים מחייכים אלייך ממנו. כחובבת צבע מושבעת הייתי מוכרחה לבדוק את העניין. סקרן אותי לדעת מי עומד מאחורי המיזם הזה, והנחתי שרק  החוצפה הישראלית יכולה להביא את ראלף לורן לתל אביב .

אין ספור גוונים | צילום: אורנה מזור

בעלי החנות הם טלי אלשיך (אדריכלית) וערן פרידלנד (אומן רב תחומי). הסיפור שלהם  מתחיל בהיכרות מהילדות, חברות של שנים , שהביאה אותם לפתוח את סטודיו  84, חברה שעוסקת בהדמיות תלת מימד אנימציה וקראייטיב לפרויקטי נדל"ן ואדריכלות בארץ ובחו"ל. יחד, הם עבדו על פרויקטים ברפובליקה הדומניקנית, בלונדון, בלאס וגאס ועוד, עוד לפני שהתאהבו בצבעים של ראלף לורן והחליטו לייבא אותם ארצה. שוחחתי עם טלי כדי לברר איך הכל התחיל.

מה היה הרגע שבו הבנתם שאתם רוצים להביא את הצבעים לארץ?

לפני כשלוש וחצי שנים, העתקנו את מיקום הסטודיו (סטודיו 84) לחלל חדש ברחוב הרכבת. השקענו מחשבה, זמן וכסף רב בשיפוץ הלופט וכשהגענו לשלב בחירת הצבע לקירות, הלכנו לאייס על מנת לבחור לבן כלשהו, "ללכת על בטוח". מצאנו את עצמינו מתלבטים בין שלושה לבנים ותוך כדי מנסים להזכר מהו הלבן שבו צבענו גם את הבתים שלנו. שום תעוזה או חשק לא היו מעורבים בתהליך. לצערינו יש לומר מאחר ושנינו מגיעים מתחומי העיצוב ועם רגישות גבוהה לאסתטיקה. בנוסף, חלק מעבודתינו בסטודיו היא לעצב חללי פנים בעולם הווירטואלי. בשנתיים האחרונות, מצאנו את עצמינו משתמשים יותר ויותר בצבע ובכך יוצרים ייחוד ואווירות שונות לכל פרויקט.
למעשה, אחרי כמעט 11 שנים בעולם העיצוב הווירטואלי, הצבע הוא הנגיעה הראשונה שלנו בעולם החומרי.

תחושה ביתית ומזמינה | צילום: גילי אונגר, יח"צ (תמונה תחתונה משמאל)

החלל נותן הרגשה של בית בחדר הפנימי , פינת המתנה שמרגישה כמו סלון קטן , קיר צבוע בכחול וירוק בשילוב טיפוגרפיה מעניינת על הקירות ופרסומות ממוסגרות כתמונות של ראלף לורן שזורקות אותנו לחו"ל. תארו את תהליך עיצוב החנות- מה היו המטרות שלכם? האם היה לכם ברור איך היא תיראה מלכתחילה? כיצד החלטתם על קונספט החדרים שבתוך החנות?

עיצוב החנות היה תהליך מאד מפרה וסימביוטי בינינו ובין האדריכלים: אורי גור בשיתוף עם רונן סגל וגבי גור. הקונספט שנבחר הוא: "ראלף לורן פוגש את דרום תל-אביב". בחירת החלל והמיקום היו חשובים לנו מאד. חזית רחבת הידיים, רוחב המדרכה לפני החנות, האזור שהוא  "Center OFF" אך בעל ייחוד והסטוריה, כל אלו שבו את ליבנו למן ההתחלה. החנות עמדה ריקה במשך כשנה וחצי ולמעשה לא שופצה מאז הוקמה לפני כ-60 שנה והיתה חנות למנועים וציוד כבד של טרקטורים. האדריכל התעקש ובצדק, לשמור את הקירות המקוריים, רצפת המדרכה שהיתה בחלק מהחללים, ובאופן כללי, להשתמש כמה שיותר בקיים אפילו שבניין זה לא מוגדר כבניין לשימור. תכנון החללים היה שילוב של אווירה של "חנות" לצד חללי אירוח המזכירים בגודלם חללי מגורים שונים. המהלך בחנות גם הוא תוכנן כמשהו הדרגתי. בחלל החנות, הרעיון היה שהשהייה מתאימה יותר לישיבה על כסאות בר, בחדר האדריכלים, הישיבה היא סביב שולחן בחלל מאד מואר לישיבה עניינית עם האדריכלים והתוכניות, החדר ה"כחול" הוא החלל האינטימי יותר והוא מיועד לשיחה על עיצוב וצבע.

לא קל לעבוד בשני עסקים עצמאיים ויצירתיים בעת ובעונה אחת. איך אתם משלבים בין החנות לסטודיו?

לנהל ולעבוד בשני העסקים שלנו זו לא משימה קלה! יתרון הקרבה בין המקומות הוא חשוב.. בסטודיו יש לנו אנשים מאד מוכשרים שעובדים איתנו כבר שנים רבות כך שזה מקל ובחנות עובדים איתנו אנשים מקצועיים, מוכשרים ובעלי תודעת שירות נפלאה. מאז שפתחנו את החנות, מיכל גרינבאום שעובדת אצלינו למעלה משש שנים הפכה להיות המנהלת בפועל. אנחנו עדיין עובדים מול מחשב וכמובן גם בצד הקריאטיבי, קופצים לפגישה עם אדריכל בחנות, מערבבים צבע. מאחר ואלו שני תחומים שונים של עיסוק, אנו נהנים מהחוויות השונות ומהר מאד הגענו למסקנה שלמרות השוני באופי העסקים, איכות המוצר-צבע או הדמיה נמצאת תמיד במקום הראשון לצד מתן שירות מקצועי ואדיב.

מברשות של ראלף לורן ליצירת טקסטורות בצבע | צילום: אורנה מזור

 מהי החוויה שלכם כחנות עיצוב בתחום לא מאוד מפותח בארץ? ומה המטרות שלכם?

אחת המטרות שהצבנו לעצמינו בחנות היתה בראש ובראשונה ליצור שיח על צבע. תוך כדי השהיה בחנות אנחנו מנסים ביחד עם הלקוח למתוח את גבולות הדמיון והפחד שיש לאנשים (גם לנו..) מצבע שאינו לבן.בהחלט ניתן לומר שכל מי שנכנס לחנות, מרגיש את השפעת הצבע על החלל, ומתחיל השיח לגבי החלל הספציפי של הלקוח. העבודה בחנות מהנה מאד. אנחנו מקבלים תגובות נפלאות מאנשים ושמחים לגלות שאין טעם אחד המאפיין את הלקוחות שלנו והמכנה המשותף הוא אהבה לעיצוב ואיכות.

מה הם הצבעים האהובים עליכם?

לגבי הצבעים שאנחנו אוהבים. מדהים לגלות, שבכל יום יכול להופיע "הגוון המועדף". הייתי משווה את זה למוזיקה. כל בוקר כל אחד מאיתנו, בוחר את הפליליסט שילווה אותו בבוקר. לפעמים זה יהיה קונצרט לפסנתר של באך, לפעמים בוב דילן ויש בקרים שנירוונה זו הבחירה המתאימה. לסיכום, מה שלמדנו עד כה, שהטיפ הכי חשוב שאנו יכולים להציע הוא שאין מה לפחד, אפשר לצבוע את החלל בגוון נבחר ואם לא.. אז לא נורא, צובעים שוב. באופן יחסי לכל פעולת עיצוב/שידרוג אחרת, זוהי אלטרנטיבה זולה יחסית ובעלת השפעה עצומה.

הצבעים האהובים עלינו (נכון לרגע זה):

הבחירות שלנו, נכון להיום | צילום: Elle Decor, Danielle Deboe, יח"צ

טלי: סגול ימי הביניים | ערן: צהוב מונטיצ'לו | אורנה: שפתיים ורודות | חדוה: ירוק מכונית מירוץ

מעבר להיצע הרחב של הגוונים, שמחנו לגלות שהצבעים בחנות ידידותיים לסביבה ומבוססים על מים בלבד, מתאימים לקירות פנים, למשטחי עץ, לרהיטים ולמתכת. גם נושא הגימורים, שבדרך כלל לא זוכה להתייחסות בארץ, מפותח במיוחד כאן. כל גוון מגיע בגימורים הבאים: ללא ברק – matte, ברק עדין – eggshell, ברק משי – satin, המבריק ביותר –semi gloss. בנוסף, אפשר ליישם מעל הצבע אפקט בשם "גלייז": שכבה שמשווה לקירות מראה של ג'ינס, בד, עור, פשתן ,משי, סאטן וזמש. אני אוהבת את החיבור של החומרים שקשורים בדרך כלל לאופנה לעיצוב הבית.

הישראלים נאמנים לצבעי השמנת ולצבע הלבן על הקירות. האם יצליחו להביא את הבשורה של הצבע למעצבי הפנים ולאדריכלים ? טלי וערן סבורים שכן, ולמען האמת, גם אני . הוספת צבע, ולו לקיר אחד בבית, משנה את החלל כולו – הצבעים הם חלק בלתי נפרד מהסגנון של הבית . דוגמה מצוינת היא אחד החללים באולם התצוגה של קסטיאל, שבו צבעו אלשיך ופרידלנד קיר אחד בגוון "בלומרין". הצבעוניות בחלל היא מונוכרומטית, שקטה ואלגנטית. הפריטים והאביזרים בחלל משתלבים בצבעוניות המוכרת של המותג של קסטיאל ובכתב היד המפורסם שלהם, אך ברגע שנכנס הצבע לחלל התצוגה הוזרקה אנרגיה חדשה לחלל ולרהיטים.

אורנה מזור היא מעצבת רב תחומית ומרצה בקורסי העיצוב וההום סטיילינג בשנקר – סטודיו דייזין . קראו עליה עוד כאן.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

יש 9 תגובות לפוסט

  1. כתבה מקסימה ובעיקר מעוררת סקרנות לגבי המקום. אורנה באמת בחורה מוכשרת, ואת חדווה יקירתי אלופה בלהביא לנו תמיד דברים טובים. שבת שלום!

  2. כיף לקרוא על מקומות כאלו, וממש לגמרי במקרה הייתי שם לפני שלושה שבועות ונהנתי מאוד. סתם הסתובבות בלי מטרה וקשקוש עם המוכרת המקסימה שהייתה במקום. לפעמים נחמד שגם אם באים רק "לטעום" עדיין מקבלים יחס נעים ומנומס ומבין.

  3. הכתבה מקסימה והתמונות נהדרות, מבחינתי זה מעורר את החשק להתחיל לעצב את הבית מחדש.

  4. […] הפיינט סטור, חנות הצבע של ראלף לורן בתל אביב, כבר הרחיבה כאן אורנה […]

  5. […] וזה יוצר אשפה וצריכה מיותרת. אני גם מקפיד להשתמש בצבעים שהם על בסיס מים- יותר יקר אבל זה יותר סביבתי מן הסתם ואין ריחות […]

  6. […] ביקור סטודיו – חנות הצבע של ראלף לורן […]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים