• hp-cat-words
מילים

מדעי הבלינג | חדוה | 25 ביוני 2013

בלינג רינג הבתים מתוך הסרט

תמונה באדיבות קולנוע לב

בואו נמשיך לרגע על הגל של ברברה סטרייסנד ונפליג למחוזות האסקפיזם. ואני מתכוונת להוליווד, כמובן. ביום רביעי ראיתי את בלינג רינג, הסרט החדש של סופיה קופולה, בערב הפתיחה של פסטיבל סרטי הסטודנטים. סופיה קופולה, כמו שאתם יודעים אם אתם עוקבים אחרי הקריירה שלה ו/או הבלוג הנפלא של שלי גרוס, היא אלופה בכל מה שמעגן את האווירה בסרט: בגדים, מוסיקה וויזואליות בכלל. במקרה של בלינג רינג, רוב הצופים כנראה התמקדו בבגדים, אבל אני לא הסטתי עין מהבתים.

ארון הנעליים של פריס הילטון בלינג רינג

החבורה משתאה מול ארון הנעליים של פריס הילטון| באדיבות קולנוע לב

בלינג רינג עוסק בחבורה של נערות מתבגרות (ונער אחד) שפרצו לבתי מפורסמים בהוליווד וגנבו רכוש (ובעיקר בגדים) בסך יותר מ-3 מיליון דולר. לא רק שהמקרה הזה אכן קרה במציאות, חלקו אף תועד במקרה בתכנית הריאליטי של אלכסיס ניירס, שעליה מבוססת ניקי, הדמות שמגלמת בסרט אמה ווטסון. החבורה פרצה לבתים של אנשים כל כך בקלות – את המפתח לביתה של פריס הילטון הם מצאו מתחת לשטיח הכניסה והשתמשו בו 3 פעמים – שהאפקט ממש קומי, מה שמעורר את התהייה: למה הסכימה פריס הילטון שיצלמו חלקים מהסרט בביתה?
התשובה היא כנראה שלאחר שראינו את הבית שלה (כולל חדר הארונות האגדי, המסדרון עטור התמונות שלה והכריות שעליהן מודפס דיוקן שלה) היה כל כך קל ליצור אותו מחדש עבור הסרט גם בלעדיה, שהיא העדיפה להרוויח מזה, לפחות.


בסרט אפשר לראות שמארק ורבקה עוקבים אחרי פרסומים באתרי רכילות כדי לדעת מתי הקורבנות הפוטנציאליים שלהם אמורים להיות מחוץ לבית (ואף מחוץ לעיר) ונעזרים באתר שדומה מאוד לשירותי המפות של גוגל ובינג כדי למצוא מפות תלת-ממדיות של הבתים ולתכנן את הפריצות. סצינות הפריצה נותנות לצופה הזדמנות להעריך את הבתים גם מבחינה אדריכלית (ולא רק מבפנים). החברה שצפתה איתי בסרט, אדריכלית בהכשרתה, התמוגגה מקווי הבית של אודרינה פאטרידג' בסרט (לצערי, לא הצלחתי למצוא תמונה, אבל למטה תוכלו לראות תמונה של חדר השינה שלה במציאות). החברה שלי מצאה תמונה של הבית:

audrina-patridge

חדר השינה של אודרינה פאטרידג'

חדר השינה של אודרינה פאטרידג' | John Russo

בלינג רינג מעלה תהיות על הגבולות בין האסור למותר, בין הפרטי לציבורי ובין ההגיוני למטומטם (אנשים שמשאירים בתים עם חפצים בשווי של מיליוני דולרים ללא אבטחה מינימלית, למשל). כשמארק ורבקה נכנסים לחלק מהבתים הללו, הם כבר מכירים אותם מהמגזינים ומן האתרים שהסלבס מצטלמים אליהם בשמחה כדי להתגאות בכישורי העיצוב שלהם (פעמים רבות תוך השמטת הקרדיט למי שאכן עיצב את הבית), כדי למכור או לפרסם מוצר או כדי לרפד את התדמית שלהם ברובד של חום ומשפחתיות. עבורנו, בינתיים, זו רק עוד דרך לשפוט אותם ואת טעמם, ממש כמו משטרת האופנה, ולברוח קצת מתלאות היום-יום.

פריס הילטון במיטה

פריס הילטון בביתה | צילום: סופיה קופולה עבור ELLE

הכריות של פריס הילטון

הספה עם הכריות המפורסמות | צילום: סופיה קופולה עבור ELLE

הבית של רייצ'ל בילסון O.C

ביתה של רייצ'ל בילסון – אחת מקרבנות הפריצה של חבורת הבלינג רינג

הבית של לורן קונרד דה הילס

הבית של לורן קונרד- תכננו לפרוץ גם אליה

המטבח ש אמה ווטסון בלינג רינג

המטבח של ניקי מתוך הסרט – נינוח ורגוע (ומאוד אמריקאי) לעומת הפומפוזיות של הבתים הפרוצים | תמונה באדיבות קולנוע לב

לזמני הקרנה ופרטים נוספים

לספר של ננסי ג'ו סיילס, שעל הכתבה שלה מבוסס הסרט בלינג רינג

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

יש 4 תגובות לפוסט

  1. מאת Juliette Gold:

    פוסט מקסים, כרגיל!
    מה דעתך על הסרט, כדאי לראות?

  2. […] בפוסטים האחרונים (על הבית של ברברה סטרייסנד ועל הבתים בסרט בלינג רינג) החלטתי הבוקר לכתוב על מה שקורה דווקא כאן, מתחת לאף […]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים