• hp-cat-rooms
חדרים

ביקור בית: החדר הראשון של יונתן | חדוה | 9 בדצמבר 2013

עיצוב חדר תינוקות מגניב ושונה

 הערב יש לי בשבילכם הפתעה: ביקור בית שהוא בעצם ביקור חדר – חדר התינוקות של יונתן, בנה של המעצבת אפרת אלי מ"פתק-דיזיין". לפתק התוודעתי קצת לפני שפתחתי את Rooms and Words ומאז אני עוקבת אחרי אפרת בפייסבוק ובאטסי ומאוד אוהבת את ההקפדה (מצד אחד) וההומור (מצד שני) והיופי (מכל הצדדים) שאפשר לראות בכל המוצרים שלה, כולל הדפסים, כיסויים לסמארטפון ועוד. כשנתקלתי בתמונה מתהליך העיצוב של החדר של יונתן באינסטגרם של אפרת, ביקשתי ממנה לבוא ולספר על התהליך, כי אני חושבת שהרבה אנשים, גם כאלה שאוהבים עיצוב, נוטים לברוח לקלישאות (סטים של רהיטים, כורסת הנקה משילב, בורדר באמצע הקיר) כשהם מגיעים לעיצוב לילדים ומרענן לראות חדרי ילדים ותינוקות שהם שונים, יפים ורכים ומגניבים כאחד. זוהי גם הזדמנות לקרוא על תהליך העיצוב משתי נקודות מבט: זו של הלקוחה (שמעורה בעצמה בעולם העיצוב) וזו של המעצבת, אז רשות הדיבור לאפרת ולגלית.

אפרת: כשהחלטנו לעזוב את תל-אביב לרחובות, ידעתי שאני נכנסת להרפתקאה מאתגרת ומרגשת של עיצוב הדירה ולכן החלטתי לעבוד עם מעצבת פנים כדי לקבל החלטות ולהישאר ממוקדת בקונספט אחיד ופרקטי שילווה אותנו לאורך השנים וכמובן עם מגבלות תקציב וזמן שחייבים להיצמד אליו. חברתי למעצבת הפנים גלית אליה בעקבות המלצה של ליאת תימור, ומייד היתה בינינו כימיה וזרימה וידעתי שזה תהליך שיהפוך לכיף גדול! הקונספט הכללי של הבית הוא מינימליסטי ולא עמוס, שישלב גם פריטים שאספנו במשך השנים וההשקפה המשותפת הזו היא כנראה זו שהביאה לכימיה הנדירה בין גלית לביני. מכורח עבודתי בעיצוב, וההתעסקות בסגנונות מגוונים מידי יום, הרגשתי שהבית שלי צריך להיות מקום מפלט נקי ומאוורר ולא רועש בעיניים. הכיוון שבחרנו הוא שילוב של סגנון תעשייתי אורבני- מודרני עם קריצות למקומות שיש לי ולבן זוגי קשר מיוחד אליהם.

חדר ילדים לבן ומודרני. כל הצילומים בפוסט: רן לדין

החדר של יונתן – אוורירי ונטול קלישאות | כל הצילומים בפוסט: רן לדין

כשהתחלנו לעצב את הבית היה ברור שנתחיל עם החדר של יונתן כדי שיהיה לו הכי קל וכייף להסתגל לבית החדש. בחרנו לבית שני גוונים של אפור שיהיו בשלושה קירות שונים בבית. לחדר של יונתן נבחר גוון אפור מעט בהיר יותר. הבחירה באפור היתה משותפת לי ולגלית מתוך רצון לשבור את הניקיון הלבן בבית וכן בגלל המבנה המיוחד של הדירה- האפור מעניק עומק ומפריד בצורה מתוחכמת את האיזורים בבית. צבענו את הקיר שמול הכניסה לחדר ילדים בגוון אפור והוא מתכתב עם הקירות האפורים הכהים יותר של הכניסה הראשית ושל פינת האוכל. המכלול נותן תחושה של רחוב ובו סמטה קטנה ומסקרנת. בנוסף, האפור בעיניי הוא צבע נייטרלי, בסיסי וניטרלי כמו לבן ויחד הם משלימים זה את זה בצורה אלגנטית ונעימה.

חדר תינוקות אפור אדום לבן

אפור, אדום ולבן

ידעתי שציור קיר זה משהו שלא אעשה משום כעבור כמה שנים זה כבר יכול לא להתאים ולהימאס, ואילו השימוש בתמונות ובמדפי מגירה לבנים ועליהם צעצועים שיכולים להתחלף ישרתו אותנו יותר ויהיה קל לשנות בהמשך הדרך. רוב הפריטים היו לנו בחדר הקודם בדירה בתל אביב, וחשבנו איך להתאים אותם אחד לשני בלי ליצור עומס.

בובת פיל של יוצרת הבובות יפעת פורשר

בובת פיל של יוצרת הבובות יפעת פורשר

את אהיל העננים והראי עם החיתוך המיוחד הוספנו לחדר מאנגליה, והביאו לי אותם קרובי משפחה שהגיעו לביקור משפחתי. את השולחן והכיסאות השקופים בהשראת פיליפ סטרק הזמנו מ"פיק-אפ כיסאות".  את התמונה הצבעונית ליד המיטה קיבלתי במתנה מחברתי המאיירת המוכשרת רחלי שלו. גם את בובת הפיל יונתן קיבל במתנה מיוצרת הבובות המרגשת יפעת פורשר. רוב הצעצועים היו שלי בילדותי, הסוסים הם מביקורים בדנמרק ובפולין, הכרית בצורת ענן נתפרה במיוחד לנו ע"י כרמית קליין המקסימה. את האוטובוס האדום קיבלנו במתנה משכנה (שמכירה את אהבתנו לבריטניה), ואת מד הגובה בצורת שומר בריטי, עיצבתי במיוחד והדבקתי כ"שומר הסף", ורואים אותו קורץ גם כשמסתכלים מפינת האוכל.

מד גובה חייל בריטי

מד גובה שנוצר במיוחד – בתפקיד שומר הסף

גלית: כבר בתחילת דרכי כמעצבת עצמאית (לאחר לימודי אדריכלות ועיצוב בשנקר ובמכון קווים) הבנתי שהפשטות—הקווים החלקים והנקיים—הם בנפשי. זהו סגנון שמקובל לכנותו מינימליסטי. עם זאת, גם כשלסגנון יש שם, כל מעצבת מביאה את האישיות הייחודית שלה לכל פרויקט ספציפי. במשך השנים למדתי לשים את החותם האישי והייחודי שלי על כל פרויקט.

בתהליך עיצוב הדירה, בחרנו לקחת את הסגנון של אפרת ובן זוגה ואת המוטיבים שהם מתחברים אליהם, כמו לונדון האפורה והאוטובוסים האדומים ועם זאת לשמור בקנאות על המופשט והמינימליסטי. משם הגיעו הקירות האפורים שתוחמים את האזורים בחלל,ויוצרים מראה אורבני, והאדום  והכחול שהעמיקו את הטון של העיצוב. כל זה ניכר גם בעיצוב חדר הילדים.  היה לי חשוב ליצור חדר שהוא לא עוד חדר ילדים מלא קשקושים, אלא להראות שאפשר לעצב חדר ילדים לא עמוס ששומר במראה על קווים נקיים ופשטות. מה שהיה מיוחד בעבודה עם אפרת הוא השילוב בין עיצוב הפנים לגרפיקה בשיתוף פעולה פורה שבעצם נתן לדירה אופי חזק וייחודי. במסגרת העבודה גילנו שלשיתוף שלנו—הן ברמה האישית והן בשילוב הגרפיקה ועיצוב הפנים—סינרגיה שתוצאותיה עשירות במיוחד.

מראה בחיתוך בובה לחדר הילדים

אני מקווה שאפרת וגלית ישתפו אותנו בעתיד בחלקים נוספים של הדירה, ובינתיים, אל תשכחו להיכנס לחנות האטסי המקסימה של אפרת (אספתי מדגם קטן מהמוצרים שלה כאן למטה) ולעמוד הפייסבוק החדש של גלית. וכמובן – יש לכם חדרי ילדים או תינוקות עם עיצוב מיוחד? רוצים לספר לי על התהליך? אני תמיד שמחה לקרוא ולשמוע, כאן בתגובות או במייל.

פריטים נבחרים של פתק דיזיין

פריטים נבחרים של פתק דיזיין

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

יש 3 תגובות לפוסט

 1. מאת טליה בורשטין:

  אכן ……..גלית המעצבת ניחנה בכישון מיוחד,דייקנות וטוב טעם,היא מלווה אותנו כרגע בעיצוב חדר ילדים לבנות שלנו, מצפה לסיום הפרוייקט שמרגש אותי כול רגע מחדש. ה"טאץ" הייחודי של גלית – עושה את החדר ליצירת מופת ממש !!! ממליצה בחום על גלית אליה מעצבת הפנים – טליה

 2. עיצוב פנים לפי נושאים תמיד נשמע כמו חוויה מאתגרת

 3. מאת עינת:

  זה היה מזמן..
  קירות לבנים עם פיסה תכולה באמצע קיר אחד ועוד פיסונת בקיר אחר ועליהם ציטוטים כתמתמים משירי ילדים. מעל המיטה שיר לילה מתוך הכבש הששה עשר ומעל פינת המשחקים השפן הקטן. ככה גם היה צבע וגם לא עמוס מדי.
  לימים החדרים התהפכו בבית ופיסה כחולה אחת נצבעה ופנסונת אחת נשמרה. הקירות הוחלפו לצבע קרם והחלון קיבל מסגרת כחלחלה גם והופ! חדר הורים מזמין ורגוע.
  חדר הילדות נצבע בצהבהב ופיות סגולות ריחפו למעלה בעוד דגיגים שחו למטה, כפי שבחרו הילדות עצמן.
  אני מאוד אוהבת את המשחק עם צבעי הקיר והפריטים המקוריים והייחודיים.
  ואל דאגה – תמיד אפשר לשנות ולצבוע כשמשתנה מצב הרוח…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים