• hp-cat-people
אנשים

ראיון: גרייס בוני, design*sponge | חדוה | 26 בספטמבר 2011

אני עדיין זוכרת את הפעם הראשונה שבה נתקלתי בבלוג Design Sponge. באותו לילה כבר לא ישנתי, אלא דפדפתי בארכיון של הבלוג עד שהגעתי לחומר שנכתב בחודשיו הראשונים. גרייס בוני פתחה את Design Sponge באוגוסט 2004 כתרגיל שיעזור לה לבנות תיק עבודות לקראת מציאת עבודת החלומות שלה במגזין עיצוב. אלא שהבלוג עצמו הפך לעבודת החלומות שלה, וכעת – שבע שנים אחר כך – היא מעדכנת אותו בין 6 ל-8 פעמים ביום, מחזיקה בצוות של כותבות ועורכות מוכשרות ובמחלקה מיוחדת לפרסום (שאותה מנהל בעלה, ארון קולס) ועכשיו גם הוציאה ספר. עם כל אהבתה לווב, לבוני יש חיבה עמוקה לעולם הפרינט, ונוסף לספר היא הוציאה גם מעין עיתון חד פעמי שהופץ בארה"ב בשבועות האחרונים (והוא זמין להורדה כאן). גרייס היא אחת הנשים המקסימות ביותר שיצא לי לראיין, ואני שמחה להגיש לכם ראיון בלעדי לRooms and Words, מתנה מאיתנו לחג:

גרייס בוני.

RW: מתי ידעת שאת רוצה לכתוב ספר?

GB: רק ממש לפני שהחלטתי. חברה טובה שלי, ג'וליה רות'מן [שאף איירה את הספר, ח.ק.] עזרה לי למצוא פורמט שיתאים לנו, וברגע שיכולתי לדמיין איך הספר ייראה, קפצתי ראש אל תוך הפרויקט הזה. אני נוטה לפעול די מהר ברגע שאני יודעת מה אני רוצה.

RW: מה ההבדלים בין הבלוג, הספר והעיתון החדש?

GB: לכל אחד מהם יש  תפקיד שונה באופן שבו אנחנו רוצם להציג ולחלוק מידע. את הבלוג אני רואה כמקום שבו אני יכולה לחלוק מידע עדכני ברמת הדקה בצורה כיפית ואינפורמטיבית. הספר הוא מקום שבו דיברנו יותר ברשמיות על קשת רחבה יותר של נושאי עיצוב, ושאני מקווה שיהיה שימושי במשך שנים. היה לי מאוד חשוב שזה יהיה ספר פרקטי אך גם מלא השראה, שאנשים יפנו אליו כשהם זקוקים לרעיון. העיתון היה ההתנסות הראשונה שלנו בהפקת דבר דפוס במהדורה מובלת,שהוא גם מאוד ממוקד. היה חשוב לי שנתמקד בנושא צר מאוד בכל הכוח, והפעם הנושא היה קיץ, חוף ומים.

RW: עבדת על הספר עם צוות הכותבות של Design Sponge – זה בוודאי מורכב יותר מלכתוב לבד. איך חילקתן את העבודה?

GB: הצוות עזר לי המון במהלך העבודה על הספר, אבל בסופו של דבר כתבתי את רובו המכריע לבדי כדי ליצור קול עקבי ומהודק לכל אורך הספר. עם זאת קיבלתי מהן המון עזרה: מקייטי פרואיט בכל מה שקשור ל"עשה זאת בעצמך", מאיימי אזריטו במידע ההיסטורי שכללנו בספר, מאיימי מריק בסידורי פרחים ומסטפני טודרו בכל הארגון של הפרטים הקטנים. הלוואי שהייתי יכולה להיעזר בהן יותר בכתיבה, אבל היה לנו חשוב שלספר יהיה קול עקבי, ושהוא לא "יישמע" כמו חבורה שלמה. הכתיבה ארכה בסך הכל כשלושה חודשים, אבל לקח לנו עוד כמעט שנה לצלם הפקות, להוסיף פתיחים ולארגן את הספר באופן כללי.

Design Sponge At Home. הספר.

RW: הבלוג מכסה מגוון כל כך רחב של תחומים ונושאים – איך החלטת מה להכניס לספר? במה להתמקד?

GB: היה לי קל להחליט במה להתמקד, מפני שאלה שלושת התחומים הפופולריים ביותר באתר: צילומי בתים, עשה זאת בעצמך ופרויקטים בסגנון "מהפך". היה לנו טבעי להתמקד בשלושת התחומים האלה מפני שמצד אחד הם נתנו לנו טווח רחב של תוכן ומצד שני אפשרו לנו להציג אנשים שונים: קוראים, מעצבים ואפילו את הכותבות של Design Sponge. רוב המוציאים לאור שפגשנו רצו להקדיש ספר נפרד לכל אחד מהנושאים (והם בהחלט יכלו למלא ספרים נפרדים) אבל אני אהבתי יותר את הרעיון של ספר אחד, עב כרס, שיענה על כל הצרכים בבת אחת.

RW: ספר נשמע כמו האתגר האולטימטיבי והפסגה שכל בלוגר (ולא רק) יכול לשאוף אליו. יש לך עוד חלומות בשביל Design Sponge?

GB: בינתיים זה בהחלט האתגר הגדול ביותר שיצא לי להתמודד איתו. כרגע אני מתמקדת בספר ובמסע שמחכה לי [בוני יצאה השבוע ל"טור" שיכלול שלושים ערים, שבכל אחת מהן יתקיים אירוע לכבוד יציאת הספר, ח.ק.], אבל אחר כך אני בהחלט ארצה להתנסות בעוד פרויקטים בפרינט, שיהיו מאוד ממוקדים – ספרים קצרים יותר, עיתונים או 'זִינים [מגזינים ממוקדים בהוצאה עצמית, ח.ק.]. אין לי עניין בהוצאה של מגזין חודשי או בתכנית טלוויזיה, אני ממש אוהבת את הרעיון של פרויקטים ממוקדים מאוד שאני יכולה לעשות לפי הרצון ולא לפי לו"ז מסוים. זה בהחלט אחד הדברים שאני אוהבת בעבודה שלי, האפשרות להשקיע רק בדברים שמדברים אליי.

Design Sponge At Home. מתוך הספר.

RW: האם לספר יש קהל יעד מסוים? הוא מכוון לאנשים מן השורה שרוצים לעצב את הבית או לבלוגריות עיצוב משופשפות?

GB: קהל היעד של הספר הוא בהחלט רחב יותר מזה של הבלוג, ולא כולל רק את הקהל של נשים בנות 20+ שגרות בעיר, אלא מגוון של אנשים מגילאים שונים ומקומות שונים על פני הגלובוס. יצרתי את פרקי ה"הכנה" של הספר מפני שהיה לי חשוב שהוא יהיה רלוונטי לאנשים צעירים שקנו את ביתם הראשון, לשוכרים וגם לקוראים מבוגרים יותר שמעולם לא יצרו בעצמם. אני חושבת שהכישורים, הטיפים והרעיונות שמיוצגים בספר ממש לא מוגבלים לזמן או לגיל מסוימים.

RW: איך הצלחת לכתוב ספר ולשמור על הלו"ז העמוס של Design Sponge? האם אתן כותבות את התוכן שעולה לבלוג באותו היום או מכינות את הפוסטים מראש?

GB: הרוב המכריע של התוכן בבלוג נכתב מקסימום ערב לפני שהוא עולה לאוויר. מאוד חשוב לנו שהתוכן יהיה רענן ועדכני. כתבתי את רוב הספר בשלושה חודשים, ורוב הכתיבה נעשתה בלילות ללא שינה ובכל שנייה פנויה. כיוון שאין לי ממש זמן פנוי מהבלוג, הייתי צריכה להקשיב לסיסמה הנצחית של טים גאן- "make it work".

RW: יש לך בלוג פופולרי שהוא מעין מגזין ווב בפני עצמו, כתבת ספר וכעת הוצאת עיתון במהדורה מיוחדת ומוגבלת. נראה שעם כל אהבתך לאינטרנט, יש לך חיבה גדולה לפרינט. עם סגירתם של מגזיני עיצוב רבים כל כך- מה המחשבות שלך על הכיוון שאליו הולך עולם הפרינט?

GB: אני בהחלט בנאדם של פרינט, ואני מאמינה שהוא תמיד יהיה בסביבה, באופן כזה או אחר. אם תסתכלו על הקאמבק של ה'זִינים (לא מגזינים), תראו שאנשים עדיין רוצים פרינט. כמו שכבר אמרתי, אני מאוד רוצה להמשיך ולעשות פרויקטים קטנים וממוקדים בפרינט, כי אני חושבת שלפרינט תמיד יהיה קשר בלתי אמצעי עם אנשים. הייתי שמחה לראות יותר מגזינים שישקיעו באתרים שלהם- אבל ישתמשו בהם כדי לעשות משהו שונה, ולא רק כדי להעלות כתבות מהגרסה המודפסת (וכנ"ל לגבי בלוגים, רק להפך). אני רואה את הווב והפרינט כהזדמנות להעביר מסרים שונים באמצעים שונים ולא לחזור על אותו הדבר שוב ושוב.

Design Sponge at Home (Official Book Trailer) from The Panic Room Videos on Vimeo.

RW: אילו טיפים את יכולה לתת לבלוגרים בתחילת דרכם?

GB: התמקדו במה שמבדיל אתכם מבלוגרים אחרים, אל תחזרו על מה שכולם עושים. הקדישו מחשבה מרובה להכנסת פרסומות לאתר שלכם, ושימו לב שפרסומות אמנם מכניסות כסף אך מייצרות לכם המון עבודה. הקיפו את עצמכם בקבוצת תמיכה של בלוגרים ומעצבים, אתם יכולים להיעזר זה בזה ולשאוב השראה.

RW: יש לנו סדרה שעוסקת בטרנדים לקראת תום השנה. מה את מקווה לראות בתחום העיצוב ב-2012?

GB: בשנה הקרובה, אני אשמח לראות יותר מינימליזם ושימוש בחומרים טבעיים. כבר שנים שיש שימוש בקישוטיות יתרה, ואני משתוקקת לקצת פשטות.

RW: לא מזמן עברת דירה. כבר התחלת לעצב אותה? למה אנחנו יכולים לצפות?

GB: האמת היא שמרוב עבודה (על הספר ובכלל) לא היה לי זמן להתחיל, וכרגע הדירה נראית כמו קופסה לבנה וריקה. אני מקווה להתחיל לעצב אותה בתקופת החגים של החורף ומקווה שאוכל להתחיל לשתף את הקוראים באביב. כמו שאמרתי, אני משתוקקת למינימליזם, אז כנראה לא תראו שם את האוברדוז של ההדפסים שכבר מזוהה איתי.

תודה רבה, גרייס! אני מקווה שגם אתם נהניתם מהראיון. נראה לכם שתקנו את הספר? אם אתם מעוניינים בעוד פרטים על הספר, צילומים שנשמטו בעריכה ותאריכי האירועים בארה"ב- כל אלה מרוכזים בדף הזה.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

יש 9 תגובות לפוסט

  1. מאת נטשה:

    ואפשר שאלה פולנית? וממה עד היום היא מתפרנסת?

  2. קצת מזכירה לי אותך… היא באה מעולם הכתיבה עם אהבה לעיצוב והצליחה לייצר מקור לידע והשראה, ללא ספק מרתק לקרוא על אנשים ונשים כאלה בפרט. כול מה שנותר לך לעשות זה להתחיל גם לעבוד על ספר….שנה טובה ותמשיכי להעשיר אותנו!!!

  3. מאת fashion street:

    Beautiful blog and great photos!!!

  4. […] לא נדיר לראות גם שלל כריות בטיק על ספה אורבנית במגזין לונדוני, כסאות אוכל מרופדים בבד השעווה האפריקאי בבית של גלריסט טרנדי שצולם עבור Vogue ובקטנה – מושב מרופד בבטיק על כורסה מקסימה בבלוג העיצוב הפופולרי Design Sponge. […]

  5. […] בלייר ידועה בעיקר כ"זו שכתבה מדורי DIY אצל גרייס מ- Design*Sponge" אבל מסתבר שיש לה סטודיו משלה ושהיא גם השאירה לעצמה כמה […]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים